YOGA

2019 Bafa Sanat Kampı – GÜNLÜK PROGRAM

BİRİNCİ GÜN-PAZAR:

Her hafta pazar günü başlayan sanat kampına saat 16.00’ya kadar katılabilirsiniz.

 

Saat 17.00’de Bafa Sanat Kampı’nı anlattığımız ve katılımcıların tanıştığı bir toplantımız var. Toplantımızı çay, kahve ve ikramlar eşliğinde yapıyoruz. Tüm katılımcılar odalarına yerleştikten sonra akşam yemeğinde tekrar bir araya geliyoruz. Akşam yemeğinin ardından fotoğraf ve video gösterimiyle bir haftalık kamp programımızı detaylarıyla anlatıyoruz.

 

İKİNCİ GÜN-PAZARTESİ:

Kahvaltı öncesi sabah 07.00-07.45 arasında ilk yoga dersimize başlayacağız.

 

İlk yoga dersimiz; toplanma sonrası genel bir tanışma ve katılımcıların yogaya dair seviyelerini gözlemleyeceğimiz hafif akış şeklinde “Güneşe Selam” ile başlayacak. Sonrasında kampımızın, iç deneyimimize ışık saçacak bir şekilde sürmesine dair niyet ve nefes meditasyonu ile sonlanacak.

 

Yoga sonrası kahvaltımız  08.00-09.00 arasındadır.

Günün devamında katılımcılarımız sanat atölyeleri eğitmenimiz Sabahattin AKAN ile Bafa Gölü kıyısında ve çevresinde hafta boyunca atölyelerde kullanacakları süpürge otu, taş, ağaç parçaları ve kiremit topluyorlar. Kamp alanına döndükten sonra katılımcılar geleneksel süpürge yapımını öğreniyorlar. Saat 12.30’daki öğlen yemeğinin ardından saat 14.00’e kadar siesta molamız var. Saat 14.00-17.00 arasında fotoğraf atölyemiz gerçekleşecek. Bugün objektifler, enstantane-diyafram konularını konuşacak ve denemeler yapacağız.

 

Saat 17.30’da antik kent meclisinden başlayan ve Bizans Kalesi’ne uzanan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Günbatımından sonra kampımıza dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından dünyanın farklı yerlerindeki fotoğraf rotalarının yer aldığı bir fotoğraf gösterimiz var.

 

ÜÇÜNCÜ GÜN-SALI:

Kampımızda kahvaltı her sabah 08.00-09.00 arasındadır.

 

Kahvaltı öncesi sabah 07.00-07.45 arasında ikinci yoga dersimiz. 

 

Bugün kampımızın deniz keyfi günü olduğundan bu sabah hareketli ve dinamik bir akış ile dersimizi başlayıp tamamlayacağız. Kahvaltı sonrasında tüm gün dinlenmek için bol bol vaktimiz olacak.

 

Kahvaltı sonrası Ören’e denize gidiyoruz. Tüm gün denizdeyiz. Akşam yemeği için kampımıza dönüyoruz.

 

Ancak bu yetmez diyenlerle bu kez akşam saatlerinde 1 saat 15 dk boyunca hem beden farkındalığına yönelik omurga ve kalça odaklı hem de nefes ve meditasyon ile gevşeyip rahatlayacağımız bir ders yapacağız. Dersin saati denizden dönüşümüze göre belirlenecektir.

 

Yemekten sonra iddialı olanlarla tavla turnuvamız var.

 

DÖRDÜNCÜ GÜN-ÇARŞAMBA:

Kampımızda kahvaltı her sabah 08.00-09.00 arasındadır.

 

Kahvaltı öncesi sabah 07.00-07.45 arasında üçüncü yoga dersimiz. 

Dördüncü dersimizde biraz daha omurga odaklı ve beden esnekliğini kazandırmaya yönelik akış şeklinde bir ders planladık. Belki biraz dans edeceğiz, belki de çocuksu oyunlarla bedenimizi gevşetme ve rahatlama yollarını keşfedeceğiz.

 

Kahvaltı sonrasında, atölye eğitmenimiz Sabahattin AKAN ile taş-ahşap ve kiremit boyama çalışmamız var. Beşparmak Dağları’nda yer alan neolitik çağ desenlerini çalışacağımız bu atölyemizde kamp sonunda evinize götüreceğiniz eserleriniz olacak. Öğlen yemeğinin ve dinlenmenin ardından eğlenceli bir fotoğraf çalışmamız var. Atölye odamızda kuracağımız fotoğraf stüdyomuzda önce flaşları ve aksesuarlarını konuşacak daha sonra geleneksel Ege kıyafetleriyle birbirimizin stüdyoda çekimlerini gerçekleştireceğiz.

 

Saat 17.30’da kampımızdan başlayan, nekropol ve akropolü geçerek antik yolu takip ederek göl kıyısına keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Günbatımından sonra kampımıza dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen katılımcılarımızla Bizans Kalesi’nde yıldız pozlama ve ışıkla boyama çalışmaları yapıyoruz.

 

BEŞİNCİ GÜN-PERŞEMBE:

Bugün gün doğumundan önce Beşparmak Dağları’nda bir yürüyüşümüz var. Yaklaşık 4 saat sürecek yürüyüşümüz ile Yediler Manastırı’na yürüyeceğiz. İlginç kaya yapısı, antik yürüyüş yolları ve tarihi kalıntılar arasındaki yürüyüşün ardından kampımıza dönerek kahvaltımızı yapacağız.

 

Sanat atölyeleri eğitmenimiz Sabahattin AKAN ile takı tasarımı atölyemiz saat 10.30’da başlayacak. Öğlen yemeği ve dinlenmenin ardından da Drone ile Havadan Görüntüleme çalışmamız olacak.

 

Akşam 17.30’da İkiz Adalar’a yapacağımız tekne turu etkinliğimizde günbatımı öncesi 45 dk süren akış şeklinde bir yoga dersimiz olacak dileyenlerle. Bir taraftan güneşi batırırken son selamlarımızı da göndereceğiz. Kim bilir belki gün batımında  efsane yoga pozlarımızı fotoğraflayarak an’a dair güzel izler bırakacağız. Bu akşam yemeğimiz göl kıyısında mangal. Saat 22.00 civarında kampımıza döneceğiz.

 

ALTINCI GÜN-CUMA:

Kampımızda bu sabah kahvaltı 07.30’dadır.

Kahvaltının ardından Priene ve Didim Antik Kentlerini gezeceğimiz ve deniz keyfi yapacağımız için yoga dersi yapmayacağız.. (Bugün öğlen yemeği katılımcılara aittir)

 

Akşam kampımıza dönüyoruz. Yemeğin ardından sazcı Mehmet Dayı ve Ege türküleriyle son gece eğlencemiz var.

 

YEDİNCİ GÜN-CUMARTESİ:

Kampımızda bu sabah kahvaltı 09.00-10.00 arasındadır

 

Kahvaltının ardından kampın genel değerlendirmesini hep birlikte yapıyoruz. Atölyelerde ürettiğimiz eserleri paketliyor ve çantalarımıza yerleştiriyoruz. Kamp boyunca çekilen fotoğraflarımızdan oluşan gösteriyi izliyor ve katılım belgelerimizi alıyoruz.

 

Bu genel değerlendirmenin ardından vedalaşıyoruz.

× Whatsapp ile ulaşın