SÖMESTR TATİLİ

SÖMESTR TATİLİ, BAFA SANAT KAMPI (27-31 OCAK 2019)

 

Sömestr tatili nde, tanrıların çocuklarının oyun bahçesine gidiyoruz…

 

Okulların ilk döneminin kısa bir değerlendirmesini yapacağımız ve ikinci döneme enerji toplayacağımız bir mola… Gelin bu molada çocuklarımızla sanatla, tarihle, doğayla iç içe 5 günlük bir macera yaşayalım…

 

Yıl boyunca pek çok etkinlikle çalışmalarına devam eden Bafa Sanat Kampı, sömestr tatilinde kapılarını 9-12 yaşındaki arkadaşlarımıza açıyor…

 

YOLCULUK PROGRAMI

27 Ocak 2019 Pazar

Saat 15.00’e kadar kampımızda toplanıyoruz. Saat 15.00’te Bafa Sanat Kampı’nı anlattığımız ve katılımcıların tanıştığı bir toplantımız var. Toplantımızı çay, kahve ve ikramlar eşliğinde yapıyoruz. Daha sonra Antik Herakleia Kenti üzerine kurulan Kapıkırı Köyü’nü hep birlikte geziyoruz. Antik Kentin kalıntılarını ve günümüzdeki kullanımlarını görünce şaşıracaksınız. Akşam yemeği için tekrar Agora Pansiyon’dayız…

 

28 Ocak 2019 Pazartesi

Çevrede çok tanınan nefis kahvaltımızın ardından antik yollarda eşeklerle yürüyüşümüz var. Eşyalarımızı eşekler taşırken dileyen genç arkadaşlarımız da yorulduklarında “arkadaşım eşekten” yardım alabilecekler. Bafa Gölü kıyısında yapacağımız piknikten sonra kampımıza döneceğiz. Akşamüzeri Güldüy Güldüy ekibi tarafından Kapıkırı Köyü’nde çekilen “Bizim Köyün Şarkısı” filmini hep birlikte izliyoruz. Akşam yemeği yine kampımızda…

 

29 Ocak 2019 Salı

Kahvaltının ardından katılımcılarımız sanat atölyeleri eğitmenimiz Sabahattin AKAN ile Bafa Gölü kıyısında ve çevresinden taş, ağaç parçaları ve kiremit topluyorlar. Kamp alanına döndükten sonra Beşparmak Dağları’nda yer alan neolitik çağ desenlerini çalışacağımız taş-ahşap-kiremit boyama atölyemizde kamp sonunda evinize götüreceğiniz eserleriniz olacak.

 

Öğlen yemeğinden sonra kampımızdan başlayacak olan yürüyüşümüz nekropol, akropol ve antik taş döşeli yoldan Bafa Gölü kıyısına kadar devam edecek. Akşam yemeği için kampımıza döneceğiz.

 

30 Ocak 2019 Çarşamba

Bugün Beşparmak Dağları’nda bir yürüyüşümüz var. Kahvaltının ardından 5-6 saat sürecek yürüyüşümüz ile Yediler Manastırı’na yürüyeceğiz. İlginç kaya yapısı, antik yürüyüş yolları ve tarihi kalıntılar arasındaki yürüyüşün ardından kampımıza döneceğiz. Akşam yemeğinin ardından sazcı Mehmet Dayı ve Ege türküleriyle son gece eğlencemiz var.

 

31 Ocak 2019 Perşembe

Kahvaltının ardından kampın genel değerlendirmesini hep birlikte yapıyoruz. Atölyelerde ürettiğimiz eserleri paketliyor ve çantalarımıza yerleştiriyoruz. Kamp boyunca çekilen fotoğraflarımızdan oluşan gösteriyi izliyor ve katılım belgelerimizi alıyoruz.

 

Bu genel değerlendirmenin ardından vedalaşıyoruz.

 

Notlar:

  1. Yürüyüşlerimiz sakin bir tempoda yapılmaktadır. Tüm yaş grupları için uygun bir rotada, ortak tempo bulunarak yapılmaktadır.
  2. 6 günlük programımızın uygun zamanlarında geleneksel oyunlar olan çelik çomak vb oyunları da hep birlikte oynayacağız.
  3. Akşamları ipad, bilgisayar vb oyunlar yerine tabu, isim-şehir gibi oyunlarımız da olacak.
  4. Dileyen katılımcılar danışmanlarımız eşliğinde fotoğraf, drone ile havadan görüntüleme çalışmaları da yapabilecekler.
  5. Akşam yemeklerinin ardından Türkiye ve dünyadan renkli görüntülerin olduğu fotoğraf ve film gösterimlerimiz de olacak.

 

ÜCRET

 

SÖMESTR TATİLİNDE BAFA SANAT KAMPI ÜCRETİ

6-12 yaş arasındaki arkadaşlarımız için 800 TL’dir.

 

Bu arkadaşlarımızın yanında gelecek olan veliler 1.300 TL ödeyerek kampımıza katılabilecekler.

 

 

Bu ücrete dahil olanlar;

4 gece konaklama

4 sabah kahvaltısı

3 öğle yemeği

4 akşam yemeği

Çay, kahve, kek, börek vb ikramlar

Atölye çalışmaları ve gerekli malzemeler

Ara transferler

Rehberlik

 

Eşeklerle yürüyüş günü bize yardımcı olacak eşeklerin giderleri

 

Antik kent ve ören yeri girişleri, içecekler, kişisel harcamalar, kampa ulaşım dahil değildir.

Whatsapp