SELİMİYE DEVE GÜREŞLERİ

DEVE GÜREŞLERİ FOTOĞRAF YOLCULUĞU ÜCRETİ: 850 TL’DİR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Kendi minibüsümüz ile tüm ulaşımlar

1 gece konaklama

2 sabah kahvaltısı (Şirince ve Bafa’da)

1 akşam yemeği (Bafa)

Rehberlik ve fotoğraf danışmanlığı

Cumartesi akşam Ali Dayı’nın saz dinletisi

Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

2 öğlen yemeği (C.tesi yol ve Deve Güreşlerinde)

Kişisel harcamalar ve ekstralar

İçecekler

Müze ve ören yeri girişleri

 

Deve Güreşleri Fotoğraf Yolculuğu hakkında daha fazla detay için

info@bafasanatkampi.com adresine bir mail göndermeniz yeterli…

 

Bu organizasyon Latmos Travel (TURSAB Belge No: 7192 ) tarafından düzenlenmektedir.

Dünyanın birçok yerinde festivallere katılmış olabilirsiniz, ama böylesi eğlenceli böylesi fotografik ve böylesi bizden bir festivale katıldınız mı?

 

Yüzyıllardır devam eden bir gelenek, çalışkan Ege insanının kış ayları eğlencesi, Deve Güreşlerini yerinde izlemeye ve eşsiz fotoğraflar çekmeye ne dersiniz?

 

Deve güreşlerinin en güzel arenalarından birinde develerin güreşlerini fotoğraflamaya gidiyoruz. Aynı zamanda güreş meydanındaki eğlenceleri, efeleri, davulcuları, zurnacıları, mangalcıları fotoğraflayacağımız bu gezimizde, güreşlerin öncesinde Cumartesi günü Efes Antik Kenti, Şirince’yi gezip, fotoğraflayıp, sonrasında da ve Bafa Gölü çevresinde güneşi batıracağız. Pazar günü ise tüm gün deve güreşleri festivali ile eğlenceye ve fotoğrafa doyacağız.

 

 

25 Ocak 2019 Cuma

Saat 23:30 Taksim AKM, 00:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket ediyoruz.

 

26 Ocak 2019 Cumartesi

Sabah erken saatlerde ulaştığımız Şirince’de Taş Mektep’te kahvaltımızı yapıyoruz. Daha sonra Şirince sokaklarındaki fotoğraf yürüyüşümüz başlıyor. Evler arasından yavaş yavaş yukarı doğru çıkacağımı yürüyüşümüzde sokaklarda çekeceğimiz fotoğrafların yanı sıra Aziz John Baptist Kilisesi’nde ve Hodri Meydan Kulesi’ne kadar çekimlerimiz devam edecek.

 

Şirince’deki çekimlerimizi tamamladıktan sonra Efes Antik Kenti’ne yolculuğumuz devam edecek. Bir yandan Antik kenti gezerken bir yandan da antik kent fotoğrafları nasıl çekilir başlıklı kısa bir de çalışma gerçekleştireceğiz.

 

Efes’ten sonra yolumuz Bafa Gölü kıyısındaki Kapıkırı Köyü’ne devam edecek. Yol üzerinde bir mola yerinde öğlen yemeğimizi yiyeceğiz. Kapırı’da Agora Pansiyon’a yerleştikten sonra köyün içinden kısa bir yürüyüş ile Herakleia Antik Kenti akropolüne çıkacak ve antik yoldan yürüyerek Bafa Gölü kıyısına ineceğiz. Günbatımı göl kıyısında. Akşam yemeğimiz pansiyonumuzda…

 

27 Ocak 2019 Pazar

Sabah erkenden kahvaltımızı yapacak ve aracımızla deve güreşi alanına gideceğiz. Etkinlik hazırlıkları, deve güreşleri, eğlenceler başlıca fotoğraf konularımızı oluşturacak. Çekimler önceki kısa bir foto röportaj hazırlamak konulu bir söyleşi de yapacağız. Öğlen yemeğimiz etkinlik alanında sucuk-ekmek olacak.

 

Öğleden sonra yola çıkacak ve akşam İstanbul’da olacağız.

× Whatsapp ile ulaşın