Günlük Program

2020 BAFA FOTOĞRAF KAMPI
GÜNLÜK PROGRAM

BİRİNCİ GÜN-PAZAR:
Kampımız her hafta pazar günü saat 16.00 da başlar.

Saat 17.00’de Bafa Fotoğraf Kampı’nı anlattığımız ve katılımcıların tanıştığı bir toplantımız var. Toplantımızı çay, kahve ve ikramlar eşliğinde yapıyoruz. Tüm katılımcılar odalarına yerleştikten sonra akşam yemeğinde tekrar bir araya geliyoruz. Akşam yemeğinin ardından Türkiye’nin fotoğraf rotalarını konuşacağımız bir fotoğraf gösterisi izleyeceğiz. Farklı fotoğraf platolarından örnek fotoğraflarla keyifli bir görsel yolculuk yapacağız.

İKİNCİ GÜN-PAZARTESİ:
09:00 Kahvaltı 
Günün devamında fotoğraf atölyemizin ilk oturumunda fotografik bir tanışma yapacağız. Bu amaçla fotoğraf danışmanımız Cenk Gençdiş, katılımcıların makine ve objektiflerinin kullanım yerlerini, ışık geçirgenliği ve keskinlik gibi özelliklerini yorumlayacak. Bu arada da makineler ve objektifler konularını konuşacağız.

Saat 13:00 Öğlen Yemeği 

Öğleden sonraki bu oturumumuzda enstantane – diyafram ve ışık ölçümü konularını fotoğraf makinelerimiz üzerinde konuşacağız. Kampımızın restoran bölümünde özellikle pencere kenarında farklı yönlerden gelen ışıkla (cephe ışığı, yanal ışık, ters ışık vb.) birbirimizin portre fotoğraflarını çekeceğiz. Fon kullanımı, yansıtıcı ile aydınlatma gibi denemeler de yapacağız.

Saat 18.00’da antik kent meclisinden başlayan ve Bizans Kalesi’ne uzanan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş sonunda günbatımında ters ışık ve siluet çekimler üzerine çalışmalarımız olacak.

21:00 Akşam Yemeği

ÜÇÜNCÜ GÜN-SALI:
09:00 Kahvaltı

Bugün makro ve detay fotoğraflar üzerine teorik bir sohbetimiz olacak. Makro çekimlerde kullanılan ekipmanı da inceleyeceğimiz bu sohbette ışık, arka plan kullanımı ve net alan derinliğini de konuşacağız.

13:00 Öğlen Yemeği

Öğleden sonraki bu oturumumuzda kuracağımız set-up’larda detay ve makro çekimler gerçekleştireceğiz. Farklı konular çalışacağımız bu çekimlerde çok eğleneceksiniz. Akşam üzeri tekne ile İkiz Adalar’a gidiyoruz. Göl kenarında güneş batarken mangalımızı yaptıktan sonra ilk yıldız pozlama çekimlerimizi de yapacağız.

DÖRDÜNCÜ GÜN-ÇARŞAMBA:
09:00 Kahvaltı

Kahvaltıdan sonra Cem Saner’in yapacağı sunum fotoğraf ile video dünyasına yeni giren teknolojik oyuncakları yani drone’ları inceliyoruz.

13:00 Öğlen Yemeği

Bugün kampın dördüncü günü, artık yürümenin zamanı geldi. Saat 18 de pansiyonumuzdan yola çıkarak 1000’lerce yıllık tarihi ve eşsiz manzaraları barındıran Beşparmak Dağları’nın içine doğru yürüyüşe çıkıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında hem fotoğraf çekiyoruz hem de drone ile uçuş yapma fırsatı yakalıyoruz.

20:00 Akşam Yemeği 
Akşam yemeğimizi yedikten sonra pansiyonumuzdan kısa bir yürüyüşle Agora’ya inecek ve Athena Tapınağıyla birlikte yıldız pozlama çekimlerimizi de yapacağız.

BEŞİNCİ GÜN-PERŞEMBE:
08:00 Kahvaltı

08:30 da bizi bekleyen minibüsümüze binip Ören’ e gidiyoruz, kampta bugün deniz keyfi var.

20:00 Akşam Yemeği

Akşam yemeğimizi yedikten sonra serbest zaman. Dinlenmek üzere odalarınıza çekilebilir ya da hala fotoğraf çekmek isteyenler yakın çevrede yıldız pozlama yapabilirler.

ALTINCI GÜN-CUMA:
Kahvaltı 09:00

Kahvaltının ardından danışmanımız katılımcıların sorularını cevaplayacak, ayrıca kampımız boyunca çekilen fotoğrafları değerlendirecek.

13:00 Öğlen Yemeği

Öğleden sonraki oturumumuzda kuracağımız stüdyo ışıklarımızla portre çekimleri yapacağız. Stüdyo flaşları, aksesuarlarını da konuşacağımız bu çalışmada birbirimize modellik yapacağız.

Kamptaki son gecemiz ve size bir sürprizimiz var. Yerel ozan Mehmet Dayı sazı ve türküleri ile bize eşlik edecek.

Sanat Kampı

YEDİNCİ GÜN-CUMARTESİ:
09:00 – 10:00 Kahvaltı

Kahvaltının ardından genel bir değerlendirme yapıyoruz. Kamp boyunca çekilen fotoğraflarımızdan oluşan gösteriyi izliyor ve katılım belgelerimizi alıyoruz.

Bu genel değerlendirmenin ardından vedalaşıyoruz.

Sanat Kampı
× Whatsapp ile ulaşın