BAFA SANAT KAMPI

2020 Bafa Sanat Kampı – GÜNLÜK PROGRAM

 

BİRİNCİ GÜN-PAZAR:

 

Bafa Sanat Kampı her hafta pazar günü saat 16.00 da başlar.

Saat 17.00’de Bafa Sanat Kampı’nı anlattığımız ve katılımcıların tanıştığı bir toplantımız var. Toplantımızı çay, kahve ve ikramlar eşliğinde yapıyoruz. Tüm katılımcılar odalarına yerleştikten sonra akşam yemeğinde tekrar bir araya geliyoruz. Akşam yemeğinin ardından fotoğraf ve video gösterimiyle bir haftalık kamp programımızı detaylarıyla anlatıyoruz.

 

İKİNCİ GÜN-PAZARTESİ:

 

09:00 – 10:00 Kahvaltı 

Günün devamında katılımcılarımız sanat atölyeleri eğitmenimiz Sabahattin AKAN ile Bafa Gölü kıyısında ve çevresinde hafta boyunca atölyelerde kullanacakları süpürge otu, taş, ağaç parçaları ve kiremit topluyorlar. Kamp alanına döndükten sonra katılımcılar geleneksel süpürge yapımını öğreniyorlar. Saat 12.30’daki öğlen yemeğinin ardından saat 14.00’e kadar siesta molamız var. Saat 14.00-17.00 arasında fotoğraf atölyemiz gerçekleşecek. Bugün objektifler, enstantane-diyafram konularını konuşacak ve denemeler yapacağız.

Saat 17.30’da antik kent meclisinden başlayan ve Bizans Kalesi’ne uzanan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Günbatımından sonra kampımıza dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından dünyanın farklı yerlerindeki fotoğraf rotalarının yer aldığı bir fotoğraf gösterimiz var.

 

ÜÇÜNCÜ GÜN-SALI:

 

08:00 – 09:00 Kahvaltı

Bugün sanat kampımızın deniz keyfi günü, kahvaltı sonrası Ören’e denize gidiyoruz. Tüm gün denizdeyiz. Akşam yemeği için kampımıza dönüyoruz.

Yemekten sonra iddialı olanlarla tavla turnuvamız var.

 

DÖRDÜNCÜ GÜN-ÇARŞAMBA:

 

09:00 – 10:00 Kahvaltı

Kahvaltı sonrasında, atölye eğitmenimiz Sabahattin AKAN ile taş-ahşap ve kiremit boyama çalışmamız var. Beşparmak Dağları’nda yer alan neolitik çağ desenlerini çalışacağımız bu atölyemizde kamp sonunda evinize götüreceğiniz eserleriniz olacak. Öğlen yemeğinin ve dinlenmenin ardından eğlenceli bir fotoğraf çalışmamız var. Atölye odamızda kuracağımız fotoğraf stüdyomuzda önce flaşları ve aksesuarlarını konuşacak daha sonra geleneksel Ege kıyafetleriyle birbirimizin stüdyoda çekimlerini gerçekleştireceğiz.

Saat 17.30’da kampımızdan başlayan, nekropol ve akropolü geçerek antik yolu takip ederek göl kıyısına keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Günbatımından sonra kampımıza dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen katılımcılarımızla Bizans Kalesi’nde yıldız pozlama ve ışıkla boyama çalışmaları yapıyoruz.

 

BEŞİNCİ GÜN-PERŞEMBE:

 

Bugün gün doğumundan önce Beşparmak Dağları’nda bir yürüyüşümüz var. Yaklaşık 4 saat sürecek yürüyüşümüz ile Yediler Manastırı’na yürüyeceğiz. İlginç kaya yapısı, antik yürüyüş yolları ve tarihi kalıntılar arasındaki yürüyüşün ardından kampımıza dönerek kahvaltımızı yapacağız.

Sanat kampı atölyeleri eğitmenimiz Sabahattin AKAN ile takı tasarımı atölyemiz saat 10.30’da başlayacak.

Akşam 17.30’da İkiz Adalar’a yapacağımız tekne turu için yola koyuluyoruz.  Bafa Gölü’nün belkide en eşsiz manzaralarından birisi eşliğinde mangal başı keyfindeyiz.

 

ALTINCI GÜN-CUMA:

 

Kampımızda bu sabah kahvaltı 07.30’dadır.

Kahvaltının ardından Priene ve Didim Antik Kentlerini gezeceğiz, sonrasında Didim de deniz keyfi.
(Bugün öğlen yemeği katılımcılara aittir)

Akşam kampımıza dönüyoruz. Yemeğin ardından sazcı Mehmet Dayı ve Ege türküleriyle son gece eğlencemiz var.

 

YEDİNCİ GÜN-CUMARTESİ:

 

09:00 – 10:00 Kahvaltı

Kahvaltının ardından kampın genel değerlendirmesini hep birlikte yapıyoruz. Atölyelerde ürettiğimiz eserleri paketliyor ve çantalarımıza yerleştiriyoruz. Kamp boyunca çekilen fotoğraflarımızdan oluşan gösteriyi izliyor ve katılım belgelerimizi alıyoruz.

Bu genel değerlendirmenin ardından vedalaşıyoruz.

× Whatsapp ile ulaşın