ATÖLYELER

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Bafa Sanat Kampı’nda katılımcılar bir hafta boyunca farklı sanat atölyelerine katılarak; becerilerini geliştirir, eserler ortaya çıkarır ve “sürekli tüketim” yerine yaşadıkları haftayı yeniden üretirler….

 

YOGA

Yoga atölyelerimiz Göknur NOGRATLI tarafından gerçekleştirilmektedir. Yoga için “yolculuk” benzetmesi çok sık yapılır. Zira yoga, içinde barındırdığı öğretilerle tam bir yolculuktur aslında. Bu yolculukta karşınıza pek çok şey çıkacak ve hepsinden yeni şeyler deneyimleyerek yeni yolculuklara doğru yol alacaksınız demektir. Bir kapı farklı bir kapının açılmasına vesile olacak ve işte bu yolculuk hali hem bedende hem de zihinde ve ruhsal anlamda bir tırtılın bir kelebeğe dönüşmesi gibi dönüşüme neden olacaktır.


TAŞ-AHŞAP-KİREMİT BOYAMA

Bu sanat atölyeleri Sabahattin AKAN tarafından gerçekleştirilmektedir. Farklı boyama teknikleri ve uygulamaların deneneceği bu atölye çalışmamızda haftanın sonunda evinize kendi ürettiğiniz dekoratif ürünlerle döneceksiniz…

 

TAKI TASARIMI

Kapıkırı Köyü’ne geldiğinizde köyün neşeli kadınlarının kendi üretimi olan “organik” eşarp ve kolyelerle karşılaşırsınız. Bölgedeki bitkilerin tohum ve çekirdeklerini de kullanarak ürettikleri bu ürünleri satan kadınlar aile bütçesine katkıda bulunurlar. İşte bu atölyemizde Sabahattin AKAN eşliğinde kendi aksesuarlarınızı üreteceksiniz.

 

GELENEKSEL SÜPÜRGE YAPIMI

Bafa Gölü kıyısından toplayacağınız sazlarla atölye danışmanımız Sabahattin AKAN eşliğinde dekoratif süpürgeler üreteceksiniz. Elbette bu süpürgelerle evinizi temizleyemezsiniz, ama diğer üreteceğiniz eserlerinizin yanında özel bir köşeye yerleştireceğinizden eminiz…

 

FOTOĞRAFÇILIK

30 yıldır profesyonel olarak fotoğrafçılık yapan ve bu konuda birçok yazmış olan danışmanımız Cenk GENÇDİŞ eşliğinde temel fotoğraf bilgilerini (objektif, enstantane, diyafram vb) uygulamalı olarak çalışacağınız atölye gününün yanı sıra stüdyoda da eğlenceli çekimler yapacağınız bir programımız var.

 

DRONE İLE HAVADAN GÖRÜNTÜLEME

Video ve fotoğrafla ilgilenenlerin adını sıkça duyduğu hatta bazılarınızın zaten satın almış olduğu drone’lar konusundaki en deneyimli isimlerden biri olan Cem SANER eşliğinde teorik bilgileri (çekim yaparken bakış açınız nasıl olmalıdır, uçuş öncesinde sırasında ve sonrasında nelere dikkat edilmelidir) öğreneceğimiz ve pratik uygulamalar yapabileceğimiz bir atölye günümüz olacak.

× Whatsapp ile ulaşın